भिडियो

पाँचथर ९ जनाको हत्याकान्ड पहिलो पल्ट लास देख्ने छिमेकीले यसरी खुलाइन घट्नाको विवरण…

पाँचथर हत्या प्रकरण : रातभरी के भएको थियो ?, पहिलो पल्ट लास देख्ने छिमेकीले यसरी खुलाइन घट्नाको विवरण… हेर्नुहोस् भिडियोपाँचथर । पाँचथरको मिक्लाजुङ गाउँपालिका–३, आरुबोटे हत्याकान्डका मृतकहरुको शव उठाउन थालिएको छ । मंगलबार काठमाडौंबाट नेपाल प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरो (सीआइबी)को विशेष टोली आइपुगेपछि शव उठाउने कार्य सुरु भएको हो ।अब पोस्टमार्टम : शवलाई पोस्टमार्टमका लागि धरानस्थित बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान लैजाने तयारी गरिएको जनाइएको छ ।अहिले मिक्लाजुङ–७, लुमाङ्दिनमा झुन्डिएको अवस्थामा भेटिएका ३१ वर्षीय मानबहादुर माखिमको शव ल्याएर मिक्लाजुङ गाउँपालिकाको केन्द्र रविमा राखिएको छ । आरुबोटे हत्याकान्डका ९ ओटा शव पनि रविमा ल्याइँदैछ ।ती शव पोस्टमार्टमका लागि धरान लैजाने तयारी भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय पाँचथरका प्रहरी नायव उपरीक्षक नरेन्द्र कुँवरले बताए । घटनास्थलमा पाँचथरकाप्रमुख जिल्ला अधिकारी मुरारी वस्तीसहित अरु प्रहरीको टोली पनि पुगेको थियो ।दुई परिवारका ९ जनाको हत्या : मिक्लाजुङ–३, आरुबोटेमा सोमबार राति ९ जनाको हत्या गरिएको थियो । मिक्लाजुङ ३, आरुबोटेको वडा कार्यालयछेउमा सो घटना भएको हो । स्थानीय धनराज सेर्माको पाँचजनाको परिवार र बमकुमार फियाकको परिवारका चारजनाको धारिलो हतियार प्रहार गरी हत्या भएको हो ।धनराज र बमकुमार ज्वाइँ–ससुरा हुन् । उनीहरुको घर नजिकै
रहेको छ । धनराजको परिवारका पाँचजनाको शव घरभित्रै र बमबहादुरको परिवारका चारजनाको शव घरभित्र तथा बाहिर विभत्स अवस्थामा भेटिएको प्रहरीले

जनाएको छ ।हत्या गरिएकामा ४१ वर्षीय धनराज सेर्मा, ६ वर्षीया इक्सा सेर्मा, १३ वर्षीया योवना सेर्मा, ८ वर्षीया मुना सेर्मा र १२ वर्षीया आशिका खजुम लिम्बू छन् । यस्तै, फियाक परिवारका ७४ वर्षीय बमबहादुर फियाक, उनकी श्रीमती, ३६ वर्षीया जस्मिता फियाक र ३५ वर्षीया मनकुमारी फियाक छन् ।भागेर बाँच्न सफल : १२ वर्षीया सीता खजुम भने भागेर बाँच्न सफल भएकी छन् । उनी घाइते छिन् । झापाको दमकस्थित लाइफलाइन अस्पतालमा उनको उपचार सुरु गरिएको जनाइएको छ । घाइते सीताले मुकुन्डो लगाएर आएको व्यक्तिले धारिलो हतियार प्रहार गरी सबैको हत्या गरेको बताएको प्रहरीले जनाएको छ ।कान्छा ज्वाइँको संलग्नता आशंका : ९ जनाको विभत्स हत्यामा मानबहादुर माखिमकै संलग्नता रहेको हुनसक्ने प्रारम्भिक निष्कर्ष प्रहरीले निकालेको छ । झुन्डिएको अवस्थामा मृत भेटिएका माखिम हत्या गरिएका बमकुमारका कान्छा ज्वाइँ र धनराजका साढुभाइ हुन् ।माखिमको शव घटनास्थलबाट दुई घन्टाको पैदल दूरीमा रहेको मिक्लाजुङ–७, लिम्बा लुमाङ्दिनमा एक रुखमा झुन्डिएको अवस्थामा मंगलबार फेलापरेको थियो । उनको घर लुमाङ्दिनमा नै हो ।माखिमको ससुरालीसँग राम्रो सम्बन्ध नभएको बताइएको छ । पछिल्लो समय श्रीमती मनकुमारी फियाकसित माखिमको सम्बन्ध राम्रो नभएपछि मनकुमारीले सम्बन्धविच्छेद गर्न चाहेकी थिइन् । उनी माइतीमा बस्दै आएकी थिइन् ।रगत पोतिएको खुकुरी र कपडाहरु भेटिए : माखिमको शव फेलापरेको स्थाननजिकै मंगलबार रगत पोतिएको खुकुरी र रगतले लतपतिएको कपडाहरु भेटिएको छ । प्रहरीले थप अनुसन्धान जारी रहेको जनाएको छ ।खाजामा सिसाको धुलो : यसअघि, यही जेठ ४ गते पनि आरुबोटेमा भएको एक तालिममा सहभागीहरुले खाएको खाजामा सिसाको धुलो मिसिएको भेटिएको थियो । सोमबार राति हत्या गरिएकी जस्मिता फियाकको घरमा भएको सो तालिममा सहभागीहरुमध्ये ८ जना बिरामी परेका थिए ।खाजा बनाउन प्रयोग गरिएको नुनमा सिसा मिसाएको भेटिएको थियो । घटनाका विषयमा प्रहरीले अझै अनुसन्धान जारी रहेको जनाएको छ

Related Articles

Back to top button