समाचार

ससुराली गएका श्रीमानको ढुङ्गाले हानेर हत्या गरेपछि…

पाल्पाको रैनादेवी छहरा गाउँपालिका–३ छचुवामा श्रीमतीले श्रीमानको हत्या गरेकी छन् । श्रीमती ३९ वर्षीय मङ्गला कुमाल ले ढुङ्गा प्रहार गरी सोमबार ४० वर्षीय लोकबहादुर कुमालको हत्या गरेकी हुन् ।श्रीमती ले ढुङ्गाले हानेपछि घाइते भएका लोकबहादुरलाई उपचारका लागि मिसन अस्पताल पाल्पा लगिएको थियो । तर त्यहाँ पुग्न लगत्तै उनको मृत्यु भएको हो अर्घाखाँचीको पाणिनी गाउँपालिका–२ घर भई ससुरालीमा आएका बखत श्रीमतीको ढुङ्गा प्रहारबाट लोकबहादुरको ज्यान गएको प्रहरीले जनाएको छ । मङ्गला प्रहरी नियन्त्रणमा रहेको र घटनाबारे अनुसन्धान भइरहेको प्रहरीले जानकारी दिएको छ ।यो पनि पढ्नुस कास्की – कास्कीको ओखरबोटमा मंगलबार ढुंगा प्रहारबाट एक जनाको हत्या भएको छ ।माछापुच्छ्रे गाउँपालिका-७, ओखरबोटका ६५ वर्षीय सन्ते विकले स्थानीय ५२ वर्षका गोरे भनिने मानकाजी विकको हत्या गरेका हुन् । बिहान १० बजे नातिनीलाई विद्यालय पुर्‍याएर फर्कने क्रममा बाटो कुरेर ढुङ्गाले हानेर सन्तेले उनको हत्या गरेका हुन् । हत्यारा सन्ते विक मृतकका भिनाजु हुन् ।उनीहरुबीच पहिले पनि सामान्य झगडा हुने गरेको स्थानीयको भनाइ छ । हत्या आरोपमा सन्ते विक पक्राउ परेका छन् भने घटनाबारे अनुसन्धान भैरहेको कास्की प्रहरीका डीएसपी रवीन्द्रमान गुरुङले जानकारी दिनुभयो । मृतकको शव पोस्टमार्टमका लागि पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालमा राखिएको छ ।काठमाडाैँ, १४ जेठ । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नेकपाका सचिवालय सदस्य

वामदेव गाैतले प्रधानमन्त्री प्रधानमन्त्री फेरिन सक्ने संकेत गरेका छन् ।एउटा नीजि टेलिभिजनलाई सोमबार राति दिएको अन्तर्वातामा उनले वर्तमान सरकारमा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको नेतृत्व फेरिन सक्ने बताएका हुन् ।सरकार नफेरिने तर, प्रधानमन्त्री भने फेरिन सक्ने उनले संकेत गरे । पार्टी एकताको भावनालाई मध्यनजर गर्दै सरकार गठनको अढाई वर्षमा अर्काे प्रधानमन्त्री फेरिने बताएका हुन् ।सरकार परिवर्तन हुँदैन, एउटा राजनीतिक विचारधारा हटेपछि अर्काे विचारधाराले सरकारको नेतृत्व गर्न पुग्दा सरकार परिवर्तन मान्न सकिन्छ । तर, यहाँ बिचारधारा एउटै छ । सरकार परिवर्तन हुँदैन तर, प्रधानमन्त्री पद परिवर्तन हुन सक्छ’, गौतमले भने ।गौतमले प्रधानमन्त्री एउटा भएपनि मन्त्रीहरु फेरिएजस्तै प्रधानमन्त्री पनि फेरिन सक्ने बताए । प्रधानमन्त्री फेरिदैमा सरकार फेरिएको मान्न नसकिने बताए ।उनले वर्तमान सरकार स्वच्छाचारी भएको भने स्वीकार गरेका छन् । ‘मैले वर्तमान सरकार स्वच्छाचारी भयो भनेर पार्टी स्थायी कमिटीमा लिखितरुपमै धारणा राखे’, उनले भने, ‘यहाँ सामुहिक निर्णय हुँदैन, ब्यक्ति केन्द्रीत हुन्छ ।’साथै, गाैतमले पार्टी र सरकार चलाउने जिम्मा अध्यक्ष ओलीकै हातमा बढि भएकाले समस्या भएकाे टिप्पणी गरे । उनले एउटा अध्यक्षले सरकार र अर्कोले पार्टी चलाउने अवराधाणामा दुई अध्यक्षात्मक प्रणाली अबलम्वन गरिएको भएपनि अहिले प्रचण्डको भूमिका अर्का अध्यक्ष ओलीको सहयाेगी जस्तो मात्र भएको उल्लेख गरे ।

Related Articles

Back to top button