अन्तर्राष्ट्रिय

अन्त त : एसीयाली मुलुक। हाम्रो सार्करष्ट्र मा बन्यो कोरोना भाइरस को औषधी।

काठमाडौं। बंगलादेशी डाक्टरहरुको एक टिमले कोरोनाभाइरसको औषधी बनाएको दावी गरेका छन् । उनीहरुका अनुसार टिमले दुई औषधीहरु मिलाएर यस्तो एन्टिडोट बनाउका छन् जसको परिणाम आश्चर्यजनक पाइएको छ । शोधकर्ता तथा बंगलादेश मेडिकल कलेज हस्पिटलमामेडिसिन डिपार्टमेन्टका हेड प्रोफेसर मोहम्मद तारिक आलमका अनुसार ६० प्रतिशत बिरामीमा यो औषधी को प्रयोग गरिएको छ र परिणाम सकारात्मक पाइएको हिन्दुस्तान टाइम्सले

लेखेको छ । बिरामीलाई दुई औषधीको एन्टिडोट दिए पछि सबै बिरामी रिकभर भए ।प्रोफेसर तारिक बंगलादेशका प्रसिद्ध विशेषज्ञ हुन् । उनका अनुसार जनावरहरुमा परजीवि किराहरु मार्न प्रयोग हुने औषधी आइभरमेक्टिनको सिंगल डोजको साथमा एन्टिबायोटिक डोक्सिसाइक्लिनलाई मिलाएर एन्टिडोट तयार
गरिएको हो । उनको टिमले बिरामीहरुलाई यही दुई औषधि दिइरहेका छन् । धेरैजसो बिरामीहरु सास फेर्न समस्या भएका थिए र उनीहरुको रिपोर्ट पोजेटिभ आएको थियो।मोहम्मद तारिकले औषधी निकै प्रभावकारी भएको दावी गरे । यो औषधी दिएको ४ दिनपछि नै बिरामी रिकभर भए र यसको कुनै

साइड इफेक्ट बिरामीमा देखिएन । ठिक भइसकेका सबै बिरामीहरु अझै पनि निगरानीमा छन् । बंगलादेशमा कोरोनाभाइरसका २३ हजार ८ सय भन्दा धेरै
केस आइसकेका छन् । संक्रमणबाट ३४९ जनाको मृ’त्यु भइसकेको छ ।मोहम्मद तारिकले यो कम्बिनेशन प्रभावकारी प्रमाणित हुने आशा व्यक्त गरेका छन् । उनले सरकारसँग सम्पर्क गरेर यसलाई अन्तर्राष्ट्रिय स्तरमा लैजाने प्रयास गरिरहेको बताए । यसका अलावा अनुसन्धानलाई अन्तर्राष्ट्रिय जर्नलमा प्रकाशित गर्नको लागि कागजी प्रक्रिया जारी छ । बंगलादेश मेडिकल कलेजका डा. रबिउल मोर्शिदका अनुसार औषधी दिएको ३ दिनमा बिरामीमा लक्षणमा ५० प्रतिशत कमी र ४ दिनमा रिपोर्ट नेगेटिभ आइरहेको छ ।

Related Articles

Back to top button