समाचार

यहि महिना नेपालमा महाभूकम्प आउँछ

काठमाडौं । नेपालमा यहि जेठ महिनाभित्र महाभुकम्प आउँने भन्दै आएका ज्योतिष अर्जुन कुमार क्षत्रीले आफुले अनुमानको भरमा उक्त कुरा बोलेको प्रहरी समक्ष बयान दिएका छन् । युट्यबमार्फत नेपालमा यहि महिना भित्र यहि विनाशकारी महाभूकम्प आउँदै छ भनि आतंक फैलाए पछि क्षत्री आज गौशाला बाट पक्राउ गरेका थिए । प्रहरीसँगको बयानमा उनले अनुमानको भरमा उनले उक्त कुरा बोलेको बताएका हुन् । प्रकाउ परेका क्षत्रीमाथि प्रहरीले अनुसन्धान जारी राखेको छ । क्षत्रीले यूट्यूव भिडियोमार्फत जेठ २९ भित्र देशमा भूकम्प नआए आफू जेल जान तयार रहेको समेत बताएका थिए । पक्राउ परेका क्षत्रीले सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमार्फत लाइभ गरेर पहिलोपटक आफूलाई युवा ज्योतिष भन्दै चिनाएको प्रहरी अनुसन्धानमा खुल्न आएको छ । जथाभावि बोल्न थालेपछि उनीमाथि ज्योतिष महासंघले कारबाही गरेको समेत अनुसन्धानबाट खुल्न आएको छ । भोजपुरको जरायोटार स्थायी घर भएका क्षत्रीले काठमाडौ‌ंको सिनामगंलमा काशि विश्वनाथ रत्न प्राली नामक ज्योतिष हेर्ने संस्था चलाउँदै आएका थिए ।प्रहरीले सँगको प्रारम्भिक सोधपुछमा क्षत्रीले आफुले ज्योतिष शास्त्रमा मास्टर्स गरिरहेको र भारतको भोलागिरी आश्रमबाट आचार्य गरेको बताएका छन्। क्षत्रीले आफ्नै नामको ज्योतिष अर्जुन क्षेत्री नामक युट्युब च्यानलमा एक साताअघि अब देशमा ठुलो महाविपत्ती, महाभुकम्प,रक्तपात हुँदै छ शीर्षक राखेर भिडियो अपलोड गरेका थिए।मानबहादुरले एक्लै ९ जनाको हत्या गरेको बारे सीआईबीले निकाल्यो यस्तो निष्कर्ष जेठ २१, २०७६काठमाडौँ – पाँचथरको मिक्लाजुङ गाँउपालिका–३ आरुबोटेमा दुई परिवारका नौ जनाको विभत्स हत्या भएको घटना बारे नेपाल प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्युरो (सीआईबी)ले प्रारम्भिक निष्कर्ष निकालेको छ।सीआईबीको प्रारम्भिक निष्कर्ष अनुसार जेठ ६
गते दुई परिवारका ९ सदस्यको हत्या मानबहादुर माखिम एक्लैले गरेपछि आत्महत्या गरेका हुन्।घटना भएलगतै घटनास्थल गएको सीआईबी टोलिले त्यहाँ रहेर

साता लामो अनुसन्धान गरेको थियो। अनुसन्धानको क्रममा मानबहादुर बाहेक अन्य कोहिको संलग्नता नदेखिएपछि घटना एकै व्यक्तिले घटाएको भन्दै सीआईबीले प्रारम्भिक निष्कर्ष निकालेको हो।सीआईबी टोलिले निम्न आधारहरुमा रहेर प्रारम्भिक निष्कर्ष निकालेको जनाएको छ।मानबहादुर माखिम निकट व्यक्तिहरुको मोबाइल लोकेसन झिकाएर अनुसन्धान गर्दा फरक-फरक लोकेसनमा देखिनुमानबहादुरले कसैलाई आर्थिक प्रभावमा पारेको वा कसैलाई उपयोग गरेको अनुसन्धानमा नदेखिनुहत्या भएका मध्ये धेरै बालबालिका, महिला हुनु र प्रतिकार गर्न सक्ने उमेरका हुनुयति मात्र नभई मानबहादुरले शुरुमै प्रतिकार गर्न सक्ने साढुदाइको हत्या गरेको अनुसन्धानमा देखिएको सीआईबीले बताएको छ। साढुदाइले रक्सी र बंगुरको मासु खाएर राति अबेर सुतेको हुँदा साढुदाइले प्रतिकार गर्न नसकेको र अन्य प्रतिकार गर्न नसक्ने हुँदा मानबहादुर एक्लैले ९ जनाको हत्या गरेको सीआईबी निष्कर्ष छ।प्रकाशित : मङ्गलबार, जेठ २१, २०७६१५:१३काठमाडौँ : सरकारले भोलि जेठ २२ गते सार्वजनिक विदा दिने निर्णय गरेको छसरकारले भोलि बुधबार मुस्लिमहरुको महान चाड इद उल फितरको अवसरमा सार्वजनिक विदा दिने निर्णय गरेको हो। सार्वजनिक बिदा बारे गृहमन्त्रालयले एक सूचना प्रकाशित गर्दै मंगलबार जानकारी गराएको छ।गत हप्ता मन्त्रीपरिषद् बैठकले गरेको निर्णय अनुसार मुस्लिमहरुको महान चाड इद उल फितरको अवसरमा बुधबार सार्वजनिक विदा हुने भएको हो।“नेपाल सरकार मन्त्रिपरिषदको मिति २०७६/०२/१० को निर्णयानुसार मुस्लिम धर्मावलम्बीहरुको पर्ब ‘इदुल्ल फिख्ग का टिन सार्वजनिक विदा दिने निर्णय भएको र उक्त पर्ब मिति २०७६/०२/२२ गते पर्ने भएकोले सो दिन सार्वजनिक विदा हुने य्यहोरा सम्बन्धित सबैको जानकारीका लागि अनुरोध छ।”,सार्वजनिक गरिएको सूचनामा भनीएको छ।

Related Articles

Back to top button