समाचार

काठमाडौं उपत्यकामा नयाँ कोरोना संक्रमित थपिए

Loading...

काठमाडौं उपत्यकामा थप ५ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ।शनिबार स्वास्थ्य मन्त्रालयले गरेको नियमित प्रेस ब्रिफिङमा प्रवक्ता जागेश्वरगौतमले काठमाडौंका एक महिला, तीन पुरूष र भक्तपुर एक पुरूषमा कोरोना संक्रमण देखिएको बताएका हुन्।शनिबारमात्रै कोरोना भाइरसका पाँच सय ५४जना नयाँ संक्रमित थपिएका छन्।योसँगै संक्रमित संख्या १२ हजार तीन सय ९ पुगेका छन्। उनका अनुसार नेपालका ७७ जिल्लामै कोरोना संक्रमित देखिएका प्रदेश नं २ मा पछिल्लो २४ घण्टामा धनुषा, महोत्तरी तथा पर्सामा गरेर कूल २९ जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएको छ।प्रादेशिक प्रयोगशाला जनकपुरधाम

तथा नारायणी उपक्षेत्रीय अस्पताल वीरगञ्जको प्रयोगशालामा गरिइएको पीसीआर परीक्षणमा धनुषामा तीन जना, महोत्तरीमा २४ जना तथा पर्सा जिल्लामा दुई जनामा संक्रमण भएको सामाजिक विकास मन्त्रालयका सचिव डा रामप्रसाद घिमिरेले जानकारी दिए।धनुषाको गणेशमान चारनाथ नगरपालिकाको क्वारेन्टिनमा १९, २२ र ३५ वर्षका पुरुषमा कोरोना संक्रमणको पुष्टि भएको छ।यसैगरी, महोत्तरीको सम्सी नगरपालिकामा १४ वर्ष देखि ३३ वर्षका चार जना पुरुष,और ही नगरपालिकाको क्वारेन्टिनमा एक वर्षकी एक बालिका र एकै वर्षका अर्का एक बालकसहित ३९ देखि ४५ वर्षका १० जना तथा लोहपट्टी नगरपालिकामा
२० वर्षदेखि ३८ वर्षसम्मका १० जना पुरुषमा संक्रमण भएको सामाजिक विकास मन्त्रालयले जनाएको छ।यसैगरी, पर्साको कामु प्यालेस होटलमा ३२ वर्षका

पुरुष तथा ३२ वर्षका महिलामा कोरोना पुष्टि भएको मन्त्रालयका सचिव डा घिमिरेले जानकारीदिए।पछि ल्लो पटकसंक्रमण पुष्टि भएकासहित संक्रमित हुनेको संख्या तीन हजार १९ जना पुगेको छ। जसमा २०० महिला तथा तीन हजार ११९ जना पुरुष रहेकाछ न्।पछिल्लो पटक संक्रमितबाट घर परिवारमा पनि सरे काले बालबालिकामा संक्रमण बढ्दै गएको स्वास्थ्य निर्देशनालयका उपनिर्देशक विजयकुमार झाले बता ए।संक्रमितहरु घर परिवारको सम्पर्कमा आउनुचिन्ताको विषय भएको उनले उल्लेख गरे।प्रदेश नं २ को विभिन्न आइसोलेशन सेन्टरहरुमा उपचारमा रहेका २४ जना कोरोनाका विरामीहरु संक्रमण मुक्त भएकाछन्। संक्रमणमुक्त हुनेको संख्या एक हजार ४१५ पुगेको सामाजिक विकास मन्त्रालयले जनाएको छ।(रासस)छन्।

Loading...

Related Articles

Back to top button
Close
Close