समाचार

३१ यात्रु सवार बस दुर्घटना १७ जनाको मृत्यु

बिभिन्न देशका ३१ यात्रु सवार बस दुर्घटना हुँदा दुबईमा १७ जनाको मृत्युएक पर्यटकीय बस दुर्घटनामा परि दुबईमा कम्तीमा १७ जनाको मृत्यु भएको छ ।बिहीबार ३१ जना यात्रु सवार रहेको बस शेख मोहम्मद बिन जाएद रोडमा राखिएको एक सङ्केत चिह्नमा ठोक्किन पुग्दा १७ जनाको ज्यान गएको र अन्य घाइते रहेको प्रहरीले जनाएको छ ।दुर्घटनामा मृत्यु भएकाहरू विभिन्न देशका नागरिक भएको बताइएको छ ।उक्त दुर्घटनामा आठ भारतीय नागरिकहरूको मृत्यु भएको भारतीय अधिकारीले बताएका छन् ।घाइतेहरू मध्य पनि केही भारतीय नागरिकहरू रहेको र उनीहरूको उपचार भइरहेको बताइएको छ ।दुबई स्थित भारतीय दूतावासले मृत्यु भएका आफ्ना नागरिकहरूको नाम सार्वजनिक गरेको छ । उसले मृतकका परिवारसँग आफ्नो सम्पर्क रहेको जनाएको छ ।अरू मृतकहरू कुन कुन देशका रहेका भन्ने बारे भने थप जानकारी प्राप्त भएको छैन ।दुर्घटनामा परेको बस ओमानी बस कम्पनी म्वासलातको रहेको

बताइएको छ ।म्वासलात कम्पनीले मस्कट र दुबईबीच आफ्नो बससेवा सञ्चालन गर्दै आएको थियो ।यस दुर्घटना लगत्तै उक्त कम्पनीले अर्को सूचना प्रकाशित नभएसम्मका लागि मस्कट र दुबईबीच आफ्नो बससेवा स्थगित गरेको छ ।दुबई प्रहरीले सामाजिक सञ्जाल ट्विटरमा दुर्घटनामा परेर मृत्यु भएका व्यक्तिका परिवारप्रति समवेदना व्यक्त गरेको छ ।दुर्घटनाको कारणबारे आधिकारिक रूपमा केही नबताइएको भए पनि दुबई प्रहरीका प्रमुख अब्दुल्लाह खलिफा अल-मार्रीले सवारीसाधन चलाउँदा सानो गल्ती वा लापरबाही हुँदा नराम्रो परिणाम आउने बताउदै चालकको गल्ती तर्फ संकेत गरेका छन् ।दुर्घटनामा पचास वर्ष आसपासका चालक घाइते रहेको र उनको उपचार भइरहेको बताइएको छ ।त्यस्तै दुर्घटनाबारे अनुसन्धान सुरु भएको बताउदै स्थानीय सञ्चारमाध्यमहरूले उचाइको सीमितता सम्बन्धी जानकारी दिन राखिएको सङ्केत चिह्न छल्न खोज्दा सो बसको दिशा अकस्मात् परिवर्तन भएको र छानो चिरिएको भनि प्रारम्भिक जानकारी दिएका छन् ।

Related Articles

Back to top button