समाचार

भोलि सार्वजनिक बिदा

काठमाडौं। काठमाडौं उपत्यकामामंगलबार सार्वजनिक बिदा दिइएको छ। सरकारले गाईजात्रा पर्वको अवसरमा मंगलबार सार्वजनिक बिदा दिएको हो।हरे क वर्ष जनै पूर्णिमा भोलिपल्ट काठमाडौं उपत्यकासहित आसपासका जिल्लामा नेवार समुदायमा गाईजात्रा पर्व मनाउने गरिएको छ । तर, सरकारले काठमाडौं उपत्यकामा मात्रै सार्वजनिक बिदा दिँदै आएको छ।यस वर्षको गाईजात्रा साउन २० मंगलबार (भोलि) परेको छ । गत चैत १७ गते प्रकाशित राजपत्र काअ
नुसार साउन २० गते गाईजात्राको अवसरमा काठमाडौं उपत्यकामा सार्वजनिक बिदा दिने उल्लेख छ।सप्तरी। सप्तरीमा मंगलबारदेखि नि’षेधाज्ञा जारी हुने

भएको छ। सोमबार जिल्ला प्रशासन कार्यालयले विज्ञप्ति जारी गर्दै मंगलबार बिहान पाँच बजेदेखि सोमबार साँझ पाँच बजेसम्म (एक सातासम्म)का लागि नि’षेधाज्ञा जारी गरेको जानकारी दिएको हो।जिल्लामा अहिलेसम्म कोरोनभाइरसबाट ५ सय ३१ जना संक्रमित भइसकेका छन्। त्यस्तै संक्रमणबाट राज विराज नगरपालिकाका एक जनाको मृत्यु भएको जिप्रकाले जनाएको छ। सोमबार जिल्ला सुरक्षा समितिको बैठकले एक हप्ता निषेधाज्ञा लगाउने निर्णय गरेको हो।औ’षधि पसल, खाद्यान्न, फलफुल तथा तरकारी, अस्पताल तथा स्वास्थ्य केन्द्र लगायत अत्यावश्यक सेवाहरू भने रोकिएको छैन। जिप्रकाले निषेधाज्ञाको उल्लंघन गर्नेलाई कानून बमोजिम कारबाही गर्ने चे’तावनी समेत दिएको छ।

Related Articles

Back to top button