भिडियो

मलेसियामा विशाक्त रक्सी सेवनका कारण ६ जनाको मृत्यु

क्वालालम्पुर। मलेसियामा विशाक्त रक्सी सेवनका कारण ६ जनाको मृत्यु भएको छ । मृत्यु हुनेहरुमा दुईजना मलेसियन नागरिक रहेका छन् भनें तीनजना म्यानमारका नागरिक तथा एक भारतीय रहेका छन् । मलेसियाको अनलाईन द स्टारका अनुसार ७ जना म्यानमारका नागरिकको पेनाङ स्थीत एक अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ ।मेन्थलको अत्यधिक प्रयोग गरि बनाइएको रक्सी सेवनका कारण उनीहरुको मृत्यु भएको जनाइएको छ । सो विशाक्त मदिरा विश्वसनिय ब्राण्डको बोतलमा हालिएको थियो जसका कारण सेवनकर्ताले पहिचान गर्न नसकेको हुनसक्ने जनाइएको छ । घटनापश्चात प्रहरीले छापा मारेर ८ हजार रिंगिट बरावरको रक्सी बरामद गरेको जनाइएको छयसअघि गत सेप्टेम्वरमा यसरी नै विशाक्त रक्सी सेवनका कारण मलेसियामा १४ जना नेपाली सहित ३३ जनाको मृत्यु भएको थियो । पुनः विशाक्त रक्सीका कारण मलेसियामा ६ जनाको मृत्यु भएका कारण मदिरा सेवनको विषयमा सजगता अपनाउनु पर्ने देखिएको छ साउदीमा भोकै बसेका ६० नेपालीले पाए राहात (भिडियो)पाँचथरमा युवतीको घाँटी रेटेर हत्या विभत्स हत्या पाँचथर : पाँचथरमा एक युवतीको विभत्स हत्या भएको छ। मंगलबार दिउँसो हिलिहाङ गाउँपालिका ६ रातमाटेमा २० वर्षीया युवती सुजाता तामाङको घाँटी रेटेर हत्या गरिएको अवस्थामा शव भेटिएको हो। गोपेटारस्थित एनएमबी माइक्रोफाइनान्समा कार्यरत सुजाताको शव हत्या गरेर भीरबाट लडाएको अवस्थामा स्थानीयले भेटेपछि प्रहरीलाई खबर गरेका थिए। माइक्रोफाइनान्सको ब्याज उठाउन गाउँ पुगेर फर्किदै गर्दा उनको हत्या भएको आशंका प्रहरीले गरेको छ। बाटोमा छाता, लेडिज ब्याग र भिरमा विभत्स अवस्थामा शव देखेपछि स्थानीयले प्रहरीलाई खबर गरेका थिए। स्थानीयले खबर गरे लगत्तै जोरपोखरी प्रहरी कार्यालयको टोली घटनास्थलमा पुगेको थियो। अहिले जिल्ला प्रहरी कार्यालय पाँचथरबाट प्रहरी नायव उपरीक्षक (डीएसपी) नरेन्द्र कुँवर नेतृत्वको टोली पनि घट्नास्थल पुगेको छ। डीएसपी कुँवरका अनुसार घटनाको अनुसन्धान भइरहेको छ। फाइनान्सको लगानीको ब्याज उठाएर फर्किएकी तामाङको साथबाट नगद लुटिएको हुनसक्ने अनुमान गरिएको आशंका रहेको डीएसपी कुँवरले बताए।यसअघि वैशाख २९ गते हिलिहाङ ४ की १५ वर्षीया शीतल योङहाङको घाँटी रेटी हत्या भएको

थियो। बझाङ : बझाङ सदरमुकाम चैनपुरको डुङ्ग्रीबाट मष्टा गाउँपालिकातर्फ जाँदै गरेको स १ ज १०७२ नम्बरको जीप सोमबार दिउँसो डौठीमा दुर्घटना हुँदा १० जनाको मृत्यु भएको छ। दुर्घटनामा पाँचजना घाइते भएका छन्। जीपको गेयर नलाग्दा दुर्घटना भएको होदुर्घटनामा परी मष्टा गाउँपालिका–१ का कलकबहादुर खड्का, उनकी श्रीमती ३८ वर्षीया जुनधारा खडका र १७ वर्षका छोरा सुनील खड्काको मृत्यु भएको छ।यस्तै सोही वडाका २३ वर्षका हिक्मत खडका, ५९ वर्षीया धौली खड्का, ६५ वर्षीया जुना खडका, ३० वर्षका भक्त द्वाल, २७ वर्षीया लक्ष्मी द्वाल, चालक २२ वर्षका सुरेन्द्र थापा र ९ वर्षकी विनिता खड्काको मृत्यु भएको सुदूरपश्चिम क्षेत्रका प्रहरी प्रमुख डीआईजी सुरज केसीले जानकारी दिए।चैनपुरबाट गएको प्रहरी टोलीले भीरमा गएर ५ जना घाइतेको उद्धार गरेको छ। वडा प्रहरी कार्यालय चैनपुरका प्रहरी नायव निरीक्षक महानन्द जोशीले भीरमा अड्किएका घाइतेको तीन घण्टालगाएर उद्धार गरिएको बताए।‘जीप भीरमा अड्किएको थियो। मान्छेहरू यत्रतत्र छरिएका थिए। उद्धारमा एकदमै कठिनाइ भयो’, सई जोशीले भने।बझाङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी सुरेश सुनार, प्रहरी नायवउपरीक्षक सूर्यबहादुर केसीसहितको प्रहरी टोली घटनास्थल पुगेको थियो। गम्भीर घाइते तीन जनालाई भने हेलिकप्टरबाट नेपालगञ्ज लगिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी सुनारले बताए।गम्भीर घाइते, मृतक कलक खड्काकी छोरी संगीता खडका, २८ वर्षका गोकुल शाही, २८ वर्षकै अनिता द्वाललाई नेपालगञ्ज मेडिकल कलेजमा भर्ना गरिएको छ। यस्तै २२ वर्षका जनक द्वाल र १० वर्षका गणेश खड्काको चैनपुरस्थित जिल्ला अस्पतलमा उपचार भइरहेको छ।दुवैजनाको अवस्था सामान्य रहेको प्रहरीले जनाएको छ।दुर्घटनालगत्तै सुदूरपश्चिम प्रदेशका मुख्यमन्त्री त्रिलोचन भट्टको पहलमा गृह मन्त्रालयले हेलिकप्टर पठाएर घाइतेको उद्धार गरेको हो। हुम्लामा रहेको सिम्रिक ऐयरको हेलिकप्टरले दुर्घटनास्थलमै गएर दुईजना घाइतेलाई चैनपुरस्थित जिल्ला अस्पताल र तीनजना घाइतेलाई नेपालगञ्ज पुगाएको डीआईजी केसीले बताए।घाइते पाँचैजना खतरामुक्त रहेको जानकारी बझाङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी सुनारले दिए।

Related Articles

Back to top button