अन्तर्राष्ट्रिय

बस दुर्घटना : २० को मृत्यु, ३५ जना घाइते

नयाँ दिल्ली । भारतमा बिहीबार भएको सवारी दुर्घटनामा परी कम्तीमा २० जनाको मृत्यु भएको छ ।घटनामा परेर ३५ जना घाइते भएकोमा केहीको अवस्था गम्भीर रहेको अधिकारीहरुले जानकारी दिएका छन् । हिमाञ्चल प्रदेशमा पर्ने कुल्लु जिल्लाको बान्जार क्षेत्रमा रहेको पहाडी क्षेत्रमा बस दुर्घटना भएको प्रहरीले जनाएको छ । घटनास्थल बन्जार हिमाञ्चल प्रदेशको राजधानी शिमालदेखि झण्डै १६८ किलोमिटर टाढा पर्दछ । सडकबाट झण्डै ५०० मिटर तल खसेर बस दुर्घटना भएको हो ।यात्रु बोकेर आइरहेको बस आज बन्जारको सडकबाट धेरै तल खोँचमा खसेको छ, घटनामा परी कम्तीमा २० जना मारिएका छन् भने अरु ३५ भन्दा बढी घाइते भएका छन्,’ एक सरकारी अधिकारीले भने । उनले घटनास्थलमा उद्धारकर्मीहरु पठाइएको र घाइतेहरुलाई अस्पताल लगिएकोपनि जानकारी दिए ।घाइते मध्ये केहीको अवस्था गम्भीर

भएकालेमृत्यु हुनेको संख्या अझ बढ्न सक्ने धेरैले अनुमान गरेको समाचारमा जनाइएको छ । भारतमा सडक दुर्घटनामा परी सयौँ मानिसको मृत्युका घटना बेला बेलामा भइरहने गरेका छन् विषेश गरेर खराव अवस्थाका सडक, पर्याप्त मर्मत नगरिएका सवारी साधन र चालकको लापर्वाही दुर्घटनाका मुख्य कारण रहेको विज्ञहरुले बताएका छन् । लमजुङ — बेंसीसहर नगरपालिका ८ शेराकुनाको एउटा घरमा बिहीबार दिउँसो आगलागी हुँदा १४ लाख रुपैयाँबराबरकोक्षति भएको छ । टिनले छाएको दुईतले कच्ची घरमा लागेको आगोबाट माथिल्लो तलाका सबै सामान नष्ट भएको प्रहरीले जानकारी दिएको छ । घरमा बस्नेले सिलिन्डर नजिकै ग्यास ठूलो पारेर घरेलु रक्सी उत्पादन गर्ने क्रममा आगलागी भएको स्थानीयले बताए दमकलसहित प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी पुगेर स्थानीयको सहयोगमा आगो निभाइएको थियो । ४० मिनेटमा आगोनियन्त्रणमालिइएको र पक्की घर आगलागी हुनबाट जोगिएको प्रहरी निरीक्षक वसन्त पाण्डेले बताए

Related Articles

Back to top button