समाचार

१४ वर्षीय बालिका पिंकी जलाउँदै गर्दा प्रहरी पुगेपछि भागाभाग, ७ जना पक्राउ…

मध्यरातमा बालिकाको शव जलाउँदै गर्दा प्रहरी पुगेपछि भागाभाग, ७ जना पक्राउ !काठमाडौँ – प्रहरीले मध्यराति १ बालिकाको शव जलाइरहेको अवस्थामा धनुषाबाट ७ जनालाई पक्राउ गरेको छ।घरमै झुन्डिएको अवस्थामा फेला परेको भनिएकी सवैला नगरपालिकाका स्थानीय शत्रुधन यादवकी १४ वर्षीय छोरी पिंकीकुमारी यादवलाई जलाइरहेको अवस्थामा प्रहरीले ७ जनालाई पक्राउ गरेको हो।गएराति पिंकीकुमारी घरमा झुन्डिएको अवस्थामा फेला परेको भनिएता पनि प्रहरीलाई खबर नगरी शव जलाउने काम भएको थियो। शव जलाइरहेको अवस्थामा प्रहरी पुगेपछि भागाभाग भएको र सो क्रममा प्रहरीले सम्पूर्णलाई पक्राउ गरेको बताइएको छ।परिवारजनका अनुसार पिंकीकुमारी गएराति घरमै झुन्डिएको अवस्थामा फेला परेकी थिइन्। घरभन्दा २ किलोमिटर टाढा सडक छेउमा उनको शव जलाइरहँदा गस्तीमा रहेको प्रहरी पुगेको थियो।प्रहरीले बालिकाका बुवा शत्रुधन यादवलाई समेत नियन्त्रणमा लिएको छ। शव पोष्टपार्टमका लागि
जनकपुर अञ्चल अस्पताल पठाइएको प्रहरीले जनाएको छ।बालिकाको हत्या लुकाउनको लागि मध्यराति जलाउन काम भएको हुन सक्ने अनुमना गरिएको छ।
पक्राउ परेका सम्पूर्ण माथि प्रहरीले अनुसन्धान अगाडी बढाइसकेको छ गर्न दिए बैँकबाट चार लाख ऋण मिलाइदिने भन्दै बैँककै मेनेजरले बलात्कार गरेका छन् । मोरङको धनपालथान गाउँपालिका–४ कर्सीयास्थित नेपाल–बंगलादेश बैंक शाखा कार्यालयका प्रमुख अमित बास्तोलाले महिलालाई बलात्कार आरोप

गरेको आरोपमा प्रहरीले पक्राउ गरेको हो । बास्तोलालाई २०७५ चैत २२ गते कर्जा माग्न गएकी एक सेवाग्राहीलाई होटलमा लगेर बलात्कार गरेको आरोप लागेको छ । बैंक मेनेजरलाई ५ दिन अगाडी नै पक्राउ गरिएको भएपनि प्रहरीले भन गुपचुप राखेको थियो । घटना बाहिरिएपछि उनी फरार थिए । प्रहरीकाअनुसार विराटनगर महानगरपालिका–४ घर भएकी महिला कर्जा माग्न बैंक पुगेकी थिइन । सेक्स गर्न दिनेभए मात्रै कर्जा उपलब्ध गराउने भनेर बास्तोलाले भनेपछि प्रतिवाद गरेको तर आफूमाथि जवरजस्ती गरेको भनी महिलाले किटानी जाहेरी दिएको प्रहरीको भनाइ छ ।पीडित महिलाले चार लाख कर्जा मागेको खुलेको प्रहरीले जनाएको छ । झापाको बुधबारे घर भएका बैंक मेनेजर बास्तोलालाई पक्राउ गरी जवरजस्ती करणी ऐन अन्तर्गतको मुद्दा चलाउन म्याद थप गरी अनुसन्धान अघि बढाइएको प्रहरीले जानकारी दिएका छन् । ।कोदालो प्रहार गरि आफ्नै आमा र हजुरआमाको हत्या दुल्लु, २४ असार । कोदालो प्र*हार गरी आफ्नै आमा र हजुरआमाको ह*त्या गर्ने एक युवकलाई दैलेख जिल्ला अदालतले जन्मकैदको फैसला सुनाएको छ । नारायण नगरपालिका–३ भूर्तीका २६ वर्षीय बालाराम सार्कीलाई दैलेख जिल्ला अदालतले जन्मकैदको फैसला गरेको हो । उनले विसं २०७५ पुस २ गते आफ्नै आमा ४७ वर्षीया पार्वती सार्की र हजुरआमा ७० वर्षीया जुवारा सार्कीलाई कोदालोले हिर्काई ह*त्या गरेका थिए ।बालारामले आक्रमण गरी घाइते बनाएकी २४ वर्षीया कौशिला नेपालीको समेत ज्यान मा*र्न खोजेको भन्ने कसूरमा अदालतले दुई वर्ष कैद र रु २० हजार जरिवाना भएको बताइएको छ । दैलेख जिल्ला

अदालतका जिल्ला न्यायाधीश सनतचन्द्र लवटको इजलासबाट सोमबार उक्त फैसला भएको हो ।मुुलुकी अपराधसंहिता २०७४ को दफा ४१ (क) तथा दफा १७७ (१)को कसूरमा दफा १७७ (२) तथा सोही संहिताको दफा ४१ बमोजिम जन्मकैद र ज्या*न मा*र्ने उद्योगतर्फ सोही संहिताको दफा १८३ (१)को कसूरमा सोही दफा १८३ (२) दुई वर्ष कैद र रु २० हजार जरिवाना भएको जनाइएको छ । घरायसी विवादमा रुखमा गएर नाम्लोले पा*सो लगाउन खोजेका बालारामलाई त्यसो नगर्न सम्झाउँदा आमा पार्वतीको ह*त्या गरी त्यसपछि करीब ४०० मिटर टाढा आफ्नै घरमा हजुरआमा जुवारालाई घाइते बनाएका थिए ।घटना विवरण अनुसार पासो खोल्न जाँदा आफैँमाथि आक्रमण गर्न खोजेका छोराबाट जोगिन भागेर घर नजिकैको सोयखोला भन्ने खोल्सामा पुगेको बेला आमा पार्वतीलाई कोदालोले टाउकोमा प्रहार गरिएको चोटले घटनास्थलमै ज्या*न गएको थियो । आमाको ज्या*न गइसकेपछि आफ्नो घरमा माथिल्लो तलामा काम गर्दै गरेकी हजुरआमा जुवारालाई पनि कोदालो प्र*हार गर्न खोजेपछि दौडँदै तल्लो तलामा पुगेको बेला त्यही कोदालोले हिर्काएर घाइते बनाएका थिए । जुवाराको उपचारको क्रममा दैलेख जिल्ला अस्पतालमा ज्या*न गएको थियो ।छिमेकीलाई आतङ्कित पारेको भन्ने सूचनाको आधारमा तत्काल घटनास्थल पुगेको प्रहरीलाई समेत बालारामलाई नियन्त्रणमा लिन मुस्किल परेको थियो । रासस

Related Articles

Back to top button