समाचार

भारतलाई झट्का, भारतको स्वतन्त्रता दिवसको अघिल्लो दिन यस्तो तयारी

काठमाडौं । जम्मू–कश्मीरमा धारा ३७० हटाएपछि पाकिस्तान लगातार विरोध जनाउँदै आइरहेको छ । भारतले एकतर्फि रुपमा धारा हटाउन खोजेको भन्दै पाकिस्तान लगातार भारत विरुद्ध एकपछि अर्को कदम उठाउँदै आइरहेको छ । विशेष श्रोतले दिएको जानकारी अनुसार पाकिस्तान भारत विरुद्ध अन्तिम युद्धको तयारी गरिरहेको छ । पाकिस्तानले लद्दाखको स्कर्दूमा लड़ाकू विमान तैनाथ गरिरहेको खुल्न आएको छ ।

शनिवार पाकिस्तानले सीमाक्षेत्रमा तीन सी–१३० ट्रान्सपोर्ट एयरक्राफ्ट पठाएको खुल्न आएको छ । यसमा फाइटर एयरक्राफ्टका उपकरण ल्याइएको थियो । जेएफ–१७ फाइटर जेटको पनि स्कर्दू एयरफील्डमा तैनाथ गर्न सकिन्छ । भारत सरकारले दिएको जानकारी अनुसार भारत पाकिस्तानले थालेको सबै खालको कुराहरुमा ध्यान दिइरहेको छ ।

खुफिया विभागले वायुसेना र सेनालाई पाकिस्तानको यस कदमबारे जानकारी दिएको छ । स्कर्दू पाकिस्तानको एक फरवार्ड अपरेटिंग बेस हो । पाकिस्तान यसको प्रयोग सीमाक्षेत्रमा आर्मी अपरेशनलाई सहयोग पर्याउनको लागि गर्दै आइरहेको छ । विशेष सुत्रका अनुसार पाक वायुसेना यहाँ अभ्यास गर्ने योजना बनाइरहेको छ । यस कारण विमान स्कर्दूमा शिफ्ट गरिरहेको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जानकारी दिएका छन् ।

Related Articles

Back to top button