समाचार

त्रिभुवन विमानस्थलमा कतार एयरवेजमा चरमा ठोकियो

काठमाडौं। त्रिभुवन अन्तराष्ट्रिय विमान स्थलबाट उडान गर्न लागेको कतार एयरवेजको विमान चरमा ठोकिएको छ । अहिले सो उडान रद्ध गरेर जहानको जाँच भइरहेको छ । कतारको दोहाका लागी उडान भर्न लागेको क्युआर ६४५ जहाजमा धावन मार्गमै चरा ठोकिए पछि उडान रद्ध गरेर जाँच सुरु गरिएको हो । मध्यान्ह १२।१०को उडान भर्नको लागी तयार भएको जहाजमा चरा आएर ठोकिए पछि उडान रद्ध भएका त्रिभुवन विमान स्थलका महाप्रवन्धक राजकुमार क्षेत्रीले जानकारी दिएका छन् । अहिले कतार एयरवेजकै इन्जिनियरहरुले प्रविधिक जाँच गरीरहेको बताइएको छ । जहाजमा कुनै क्षति नभएको र सबै यात्रु सकुशल रहेको जानकारी प्राप्त भएको छ ।

यो पनि समाचार, त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलले आफ्ना कर्मचारीलाई यात्रुसँगको व्यवहार सहज र राम्रो बनाउन सकारात्मक सोचसम्बन्धी प्रशिक्षण प्रदान गरेको छ ।‘अतिथि देवो भव’ को भावनाबाट विमानस्थल कर्मचारी विमुख नहुन भनेर सबै कर्मचारीका लागि नैतिकतासम्बन्धी प्रशिक्षण आयोजना गरिएको हो । साथै कर्मचारीमा आज गर्नसकिने काम सकेसम्म आजै गर्ने भन्ने सोचको विकास गर्न र भोलि भन्ने बानी हटाउन प्रशिक्षण प्रभावकारी हुने बताइएको छ ।

संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयनमन्त्री योगेश भट्टराईले आज उक्त प्रशिक्षण शुभारम्भ गर्दै यस्ता प्रशिक्षणले यात्रुसँगको व्यवहार राम्रो हुनाका साथै सम्बन्ध पनि कायम हुने बताए । सोही मन्त्रालयका सचिव केदारबहादुर अधिकारीले प्रशिक्षणपछि कर्मचारीमा राम्रो सोचको विकास भए नभएको अनुगमन गर्न सम्बन्धित निकायलाई सुझाव दिए ।

विमानस्थलका महाप्रबन्धक राजकुमार क्षेत्रीले दैनिक करीब २० हजार यात्रु ओहरदोहर गर्ने विमानस्थलका कर्मचारीले यात्रुसँग राम्रो व्यहार गरून् भन्ने उद्देश्यले यो प्रशिक्षण आयोजना गरिएको बताए । विमानस्थल कार्यालयले पाँच दिनमा विभिन्न ‘सिफ्ट’ गरी करीब ९००कर्मचारीलाई विज्ञ प्रशिक्षकबाट प्रशिक्षण दिइने जनाएको छ ।

Related Articles

Back to top button