समाचार

कतारबाट काठमाडौ आएका होमबहादुर पक्राउ

काठमाडौ,२३भदौ/
त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलबाट डेढ किलो सुनसहित १ जना पक्राउ परेका छन् । हिमालय एअरलाइन्सबाट कतारबाट काठमाडौ आउँदै गरेका होमबहादुर गुरूङको साथबाट प्रहरीले डेढ किलो सुन बरामद गरेको छ।उनले करूवाभित्र लुकाएर ल्याउँदै गरेको अवस्थामा विमानस्थल प्रहरीले चेक जाँच गर्दा उक्त परिणामको सुन बरामद गरेको प्रहरीले जनाएको छ।प्रहरीले गुरङलाई नियन्त्रणमा लिएर थप अनुसन्धान गरिरहेको जनाएको छ।पत्रकार शालिकराम पुडासैनी प्रकरणको छानबिन गरिरहेको प्रहरीले घ टनाका विषयमा महत्वपूर्ण तथ्य फेला पारेको छ । शालिकराम पुडाशैनीले आफुले २४ टेलिभिजन छोडिसकेपछि पनि
रविको समुहले आफुलाई बारम्बार दवाव दिइरहेको भिडियोमा बताएका थिए । प्रहरीले गरेको अनुसन्धानमा अस्मिता कार्कीको मोबाइलमा ‘सिधा कुरा

जनतासँग’को प्रसारण संस्था न्युज २४ को ल्याण्डलाइन नम्बरबाट पटक–पटक सम्पर्क भएको देखिएको छ। प्रहरीले प क्राउ परेका रवि लामिछाने, युवराज कँडेल र रुकु भनिने अस्मिता कार्कीको कल डिटेल हेर्दा यस्तो देखिएको हो ।शालिकरामले न्युज २४ छोडिसकेको अवस्थामा समेत पटक पटक सम्पर्क भएको देखिएपछि प्रहरीले घ टनालाई गम्भिरता पुर्वक लिएको छ । अस्मितासंग बढीमा ५ मिनेटसम्म कुराकानी गरेको कल डिटेलवाट देखिएको प्रहरील स्रोतले जनाएको छ । अनुसन्धानका क्रममा रवि लामिछानेको मोवाइलवाट भने अस्मिता वा शालिकरामसंग प्रत्यक्ष कुराकानी भएको देखिएको छैन । रविले
आफु पनि मोवाइलवाट फोन नगर्ने र अरुको पनि नउठाउने गरेको बताइएको छ ।उनले सहयोगी मार्फत् मात्र मान्छेहरुसँग टेलिफोन कुराकानी गर्ने गरेका छन्।प्रहरीले अनुसन्धानका लागि हिरासतमा लिएपछि रविले सरकारी वकिल समक्ष दिएको बयानमा उनलाई लगाइएको सबै आरोप इन्कार गरेका छन् । उनले

पुडासैनीको देहत्यागमा आफ्नो संलग्नता, योजना तथा सम्पर्क केही नरहेको उनको दाबी छ। उनले पुडाशैनीले रेकर्ड गरेको भनिएको भिडियो पनि आफुले हेर्न नपाएको बताएका छन् । रवि लामिछाने प क्राउ परिसकेपछि पुडाशैनीको भिडियो सार्वजनिक भएको थियो । रविले भिडियोका बारेमा साथीहरु मार्फत सुनेको भए पनि प्रत्यक्ष नहेरेको बताएका छन् । ‘घटनाकी केन्द्रीय पात्र भनिएकी रुकु भनिने अस्मिता कार्कीलाई म चिन्दिनँ। उनीसँग कुनै किसिमले सम्पर्क पनि गरेको छैन’, उनको बयानका क्रममा भनेका छन् ।पुडासैनीले मृ त्युअघि रेकर्ड गरेको भिडियोमा भएको आवाज उनकै भएको फरेन्सिक ल्याब परीक्षणबाट पुष्टि भइसकेको छ। प्रहरीले यसअघि नै उनको मोबाइल सञ्चालन भएयताका सबै डाटा रिकोभर गरिसकेको छ। पुडासैनी मृ त्यु घ टनाको अनुसन्धानकै लागि भनेर केन्द्रीय अनुसन्धान ब्युरो ९सिआइबी० का प्रवक्ता एसपी दीपक रेग्मी चितवनमै छन् ।

Related Articles

Back to top button