समाचार

रिना बस्नेत मृत्यु प्रकरण : मादक माया, ज्यानमारा मदिरा

रिना बस्नेत प्रकरण : मादक माया, ज्यानमारा मदिरा काठमाडौं, २ जेठ । यो महिना पूर्वमा निक्कै चासो र चियोको विषय बन्यो, मोरङ पथरीमा कस्मेटिक पसल खोलेकी रिना बस्नेत मृत्यु प्रकरण ।हत्या आशंका, आत्महत्या र अनेक विषयको विरोधाभाषमा उक्त मृत्यु प्रकरणलाई चासोका साथ व्याख्या गरियो । उनका छोरा साइमन, पतिलगायतका अन्तरवार्ताहरू र बयानबाजी पनि चर्चामा रहे ।निष्कर्शचाहिँ, मृत्यु नै भएको प्रहरी अनुसन्धानले खुलायो । अन्य पाटाबाट पनि उक्त प्रकरणबारे प्रहरी अनुसन्धानमा हुनसक्छ । तर, लगभग यो प्रकरणको प्रारम्भिक अन्त्य पोष्टमार्टम रिपोर्ट आएपछि भयो । पोष्टमार्टक रिपोर्टले भन्यो,‘बस्नेतको मृत्यु छातीमा चोट लागेको र अधिक मदिरा पेटमा रहेको थियो रिपोर्टलाई आधार मान्ने हो भने, रिना बस्नेतले मदिरा पिएर लडेको हुनसक्छ । यो अनुमानमात्र हो, अन्तिम सत्य प्रशासनले नै जानकारी दिन सक्ला । तर, मोरङ प्रहरी प्रमुख मनोज केसीले पोष्टमार्टमको रिपोर्टलाई नै प्रारम्भिक आधार जनाइसकेका छन् ।मादक माया, ज्यानमारा मदिरा रिनाका छोरा साइमनले विभिन्न माध्यममा आएर आमाका प्रेमी रहेको पुष्टि गरिदिए । यो
पुष्टि प्रहरीले पनि गरेको थियो, कमल नेपाल पक्राउ गरी अनुसन्धानमा बयान लिने क्रममा । नेपालको संलग्नता हुन नसक्ने देखेरै १० हजार धरौटीमा उनी

प्रशासनको नजरमा रहनेगरी रिहा भइसकेका छन् ।नेपालले नै भनेका थिए,‘हो, रिना र मेरो प्रेम थियो ।’ यसबाहेक रिनाकी भाउजुले पनि यो विषयलाई खुलेर बताएका कारण पुष्टि हुने आधार छ ।रिना बस्नेतको दाहसंस्कार भइसकेको छ । तर, यो प्रकरणले आधुनिक समाजको एउटा चित्र खोलेको छ, ‘मादक माया, ज्यानमारा मदिरा’का बारेमा ।घटनाक्रमको विश्लेषण गर्दा जुन दिन रिनाको मृत्यु भएको त्यसको अधिक रातसम्म उनी कन्सर्टमा मदिरा पिएर रमाइलो गर्न पुगेकी थिइन् । उनका छोरा साइमनका अनुसार त्यसै राती घरमा आएपछि मदिरा थपिएको थियो । साइमनले मिडियामा दिएको बयान र पोष्टमार्टम रिपोर्टको तथ्य मेल खान्छअर्को, नेपालले बस्नेतसँग प्रेम रहेको स्वीकार गर्नु र अनुसन्धानका क्रममा त्यसै रात नेपालसँग टेलिफोन सम्पर्कमा लामो कुरा हुनु मादक मायाको प्रभाव थियो । उनीहरूबीच गहिरो प्रेम रहेछ जसका कारण रिना मदिरा पिएर नेपालसँग गफिन थालिन् ।गम्भिर दुर्घटनावैदेशिक रोजगारीमा रहेका पतिको कमी सामाजिक र पारिवारिक हिसाबले पनि रिनाका लागि स्वभाविक रहँदा भावनात्मक सम्बन्ध जोडिएका नेपाल नजिक भए नेपाली समाजमा मात्र होइन, यस्ता भावनात्मक सम्बन्धहरू मानव सभ्यता रहेका अन्य मुलुकमा पनि रहँदै आएका कतिपय उदाहरण देखिन्छ ।तर यो सम्बन्धलेचाहिँ एउटी महिलालाई गम्भिर दुर्घटनाको शिकार बनायो ।

Related Articles

Back to top button