समाचार

स्थानीय वासीको कुटपिट बाट सैनिक जवानको मृत्यु

सिरहा– चोरी आरोपमा सिरहाको बरियारपट्टी गाउँपालिकाका स्थानीयवासीको कुटपिटबाट घाइते एक सैनिक जवानको मृत्यु भएपछि गाउँमा भागाभाग भएको छ।बरियारपट्टी गाउँपालिकास्थित तेनुवापट्टीका वीरेक्षण यादवको घरमा चोरी गरेको भन्दै स्थानीयवासीबाट कुटिएका सैनिक जवान बरियारपट्टी गाउँपालिका–४ सोहपुर निवासी २२ वर्षीय अनिसकुमार सिंहको उपचारको क्रममा राजधानीको छाउनीस्थित वीरेन्द्र सैनिक अस्पतालमा मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ। नेपाली सेनाको सङ्खुवासभाको खाँदबारीस्थित गणमा कार्यरत सैनिक जवान सिंह बिदामा घर आएका बेला गत वैशाख २८ गते तेनुवापट्टीका स्थानीयवासीले चोरी गरेको भन्दै बिजुली पोलमा बाँधेर निर्घात कुटपिट गरेको प्रहरीले जनाएको छ।कुटपिटबाट गम्भीर घाइते भएका सैनिक जवान सिंहको उपचारका क्रममा बुधबार साँझ मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिरहाका प्रहरी उपरीक्षक जीवन श्रेष्ठले जानकारी दिए। घटनालगत्तै तेनुवापट्टी गाउँका अधिकांश पुरुष गाउँ छाडेर भागेका छन्। गाउँमा महिला मात्रै रहेको र पुरुष नभेटिएकाले कसैलाई पक्राउ गर्न नसकिएको प्रहरीको भनाइ छ।घटनामा संलग्नहरुको खोजी कार्य तीव्ररूपमा भइरहेको प्रहरी उपरीक्षक श्रेष्ठले बताए। यसैबीच घटनाको विरोधमा सोहपुरका स्थानीयवासीले अवरुद्ध गरेको सिरहाको सुखीपुर–बरियारपट्टी सडकखण्ड दोषीलाई पक्राउ गरी कारवाही गर्ने प्रतिबद्धतापश्चात सञ्चालन भएको छ।राससनेपाली आकासमा ट्राफिक जाम : एअर इन्डियाले ६ फन्को लगायो,
कतारले अझै पालो पाएनकाठमाण्डाै – त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल साँघुरो भएकाले नेपाली आकासमा जहाज होल्ड हुने समस्या बढेको छ । विमानस्थलमा

पार्किङको समस्या र आन्तरिक जहाजको चापका कारण अन्तर्राष्ट्रिय उडान होल्ड हुने समस्या बढेको विमानस्थल कार्यालयले जनाएको छ । शुक्रबार विहान
मात्रै दिल्लीबाट आएको एअर इन्डियाको ए आई २१३ जहाजले काठमाण्डाैमा ६ फन्का लगाएपछि मात्र बल्ल अवतरणको पालो पाएको थियो । कतार एअरले हेटौँडामाथीको आकासमा ७ फन्का लगाएको छ । ल्हासा र हिमालयन एअरले पनि फन्का लगाइरहेका छन् ।बुद्ध एअरलगायत अन्य जहाजले पनि धेरैबेर पालो कुर्नुपरेको विमानस्थल कार्यालयले जनाएको छ ।विमानस्थलको धावनमार्गको कालोपत्रे फेर्न राति १० बजेदेखि बिहान ८ बजेसम्म विमानस्थल बन्द हुँदै आएपछि समस्या झनै बढेको छ । काठमाडौं नेपाल–भारत सीमावर्ती क्षेत्र सुस्ताको विवादित भूमिमा भारतका सुरक्षा फोर्स ले देखाएको दादागिरी प्रति नेपाल शसस्त्र प्रहरी बलका एसपी गहरधन राई ले देखाएको बहादुरी लाई लिएर यतिवेला चौतर्फी तारिफ हुन थालेको छ lविवादित क्षेत्रमा सडक खन्ने क्रममा नेपाली पक्षले अवरोध गर्दा भारतीय सुरक्षाकर्मीले धम्क्याउने गरेको सुस्तावासीको गुनासो छ । सुस्ताका स्थानीयलाई बजार गर्न, आधारभूत तहदेखि उच्च शिक्षा हासिल गर्न र बिमार हुँदा भारत जानुपर्ने बाध्यता छ । वर्षातको समयमा नारायणी नदीमा जोखिमपूर्ण यात्रा गर्नुभन्दा अधिकांश नेपाली भारतीय भूमि हुँदै नेपाल आउँछन् । तर, सिमानामा खाडल खनेपछि नेपालीलाई आवातजावत गर्न पनि असहज भएको छ । बाटो रोकेपछि भारतीय विद्यालयमा अध्ययन गर्ने सुस्ताका बालबालिका विद्यालय जानसमेत पाएका छैनन् ।केहि दिन अगाडी पश्चिम नवलपरासीको सीमावर्ती विवादित क्षेत्रमा भारतले धमाधम सडकको ट्रयाक

खोल्ने र सिमानामा खाडल खनेर सुस्तावासीलाई आवातजावत गर्न निषेध गर्न थाले पछी एसपी गहरधन राईको नेतृत्व मा पुगेको टोलीले भारतीय सुरक्षा फोर्स एसएसबी लाई रोकेर सिमा क्षेत्र मा भैरहेको गतिबिधि रोक्न बाध्य पारेका थिए lएसपी राई को उक्त बहादुरी र देश प्रतिको साहस लाई लिएर उसले एसएसबी संग गरेको कुराकानी को भिडियो युट्युव फेसबुक मा यतिवेला भाइरल भैरहेको छ lएसपी राईको नेपालि आमा प्रतिको आफ्नो दायित्व र साहस लिएर पत्रकार जनकऋषि राई आफ्नो फेसबुक स्टाटस यसरि लेख्नु हुन्छ ‘नवलपुरस्थित सुस्ता सिमानाबाट भारतीय अतिक्रमणलाई पछि हट्न बाध्य बनाउने शसस्त्र प्रहरी विभागका एस पी गहरधन खालिङ राई अब साेलुकाेमात्र रहेनन् याे देशकाे नायक बन्नुभयाे । उहाँलाई जय नेपाल’त्यसै गरि वेलायत बाट मुलघरे कान्छ लेख्नु हुन्छ ‘नेपालको प्रदेश नं ५ अन्तर्गत नवलपरासी जील्लाको सुस्ता गाउपालिका-5 सुस्तामा भारतीयहरुले सिमाना अतिक्रमण गरेर बाटो निर्माण गरेको र भारतबाट आऊने-जाने बाटो बन्द गरेर नेपालीहरुलाई दुख दिएको अनी नेपाली भु-भागमा जबरजस्ती बाटो बनाउने काम जारी राखेको कारण त्यसको प्रतिकारमा सुस्ताबासी नेपाली विर विरङ्गाना र नेपाल शषस्त्र प्रहरीले उक्त भु-भागमै भारतीय सिमा सुरक्षा बल SSB लाई रोक्ने काम गरेको छ,आफनो देशको सिमानाको रक्षामा दिनरात खट्ने यी राष्ट्रको सपुतहरु नै असली विर गोर्खाली हुन,नेताहरु भारतको दलाल बनेपनि अब देशको सिमाना बचाऊनको निमित्त यसरी नेपालीहरु,राष्ट्रको सपुतहरु पछि हट्नु हुदैन यी सिमा रक्षार्थ सुस्तावासी र नेपाल शसस्त्र प्रहरीका बलका SP Gahardhan Rai र वहाँको टोली सबैलाई सलाम छ’।

Related Articles

Back to top button